Χάρτης Πλοήγησης Συχνές ερωτήσεις Συνδέσεις

προς το κοινό

Υπηρεσίες προς το κοινό

Επισκέψεις σχολείων

Τα γραφεία των Αρχείων Νομού Ευβοίας είναι ανοικτά για το κοινό από Δευτέρα έως Παρασκευή 8:30-14:30 ή και άλλες ημέρες ή ώρες μετά από συνεννόηση.

Οι επισκέψεις μαθητών θα πρέπει να πραγματοποιούνται κατά τμήμα και μετά από συνεννόηση με το προσωπικό του Αρχείου, τουλάχιστον μία εβδομάδα πριν από την επίσκεψη, για καλύτερο προγραμματισμό σε σχέση με τις υπόλοιπες αρχειακές εργασίες και για να μη συμπέσουν περισσότερες επικέψεις σχολείων.

Οι συνάδελφοι εκπαιδευτικοί έχουν τη δυνατότητα να επιλέξουν από τα εκπαιδευτικά προγράμματα που θα βρούν στις σελίδες αυτής της τοποθεσίας, αλλά και από άλλα που δεν είναι ακόμη διαθέσιμα στο Διαδίκτυο για τα οποία όμως μπορούν να ενημερωθούν από το προσωπικό μας.

Μετά από συνεννόηση, είναι δυνατό να ετοιμαστούν από το Αρχείο ειδικά εκπαιδευτικά προγράμματα που θα ανταποκρίνονται καλύτερα στις ανάγκες της κάθε τάξης.

Για κάθε εκπαιδευτικό πρόγραμμα είναι διαθέσιμο βοηθητικό υλικό, ώστε να προετοιμαστεί καλύτερα η επίσκεψη.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση επικοινωνήστε μαζί μας τηλεφωνικώς ή μέσω e-mail ή επισκεφθείτε μας

ΙΣΤΟΡΙΚΟ
Στέγαση στο Κριεζώτειο
Ιστορικό ανάπλασης